HEPŞENLER

Merhaba,

Biz Deniz, Duru, İpek ve Barış ŞEN. Soyadımız gibi mutlu bir aile olduğumuz için adımız “ HEPŞENLER Ailesi”.

Deniz ŞEN ; Ailesiyle her türlü doğa aktivitesine katılan 3 yaşında bir çekirge, 2017 doğumlu. 10 günlük olduğundan beri geziyor.

Duru ŞEN ; 11 yaşında lisanslı satranç oyuncusu, piyanist, balerin, profesyonel tur bisikletçisi. 2009 doğumlu yaparak yaşayarak öğrenmeyi öğreniyor.

İpek ŞEN ; Matematik öğretmeni, Yoga öğrencisi, İzci lideri, Tur bisikletçisi Anne

Barış ŞEN ; Matematik öğretmeni, İzci lideri, Babalık eğitimcisi, Tur bisikletçisi Baba

Matematikçi bir çift olarak hem okulda hem de okul dışında hızlı akan bir zamanda yaşıyorduk. Günler sorular, sınavlar, dersler, kurslar, stk toplantıları,  okul ve ev arasında hızlıca akıyordu. Duru ilkokul çağına gelmişti ve biz hep çalışıyor çalışıyorduk. Hiçbir yere de yetişemiyorduk. Tecrübesine güvendiğimiz tüm büyüklerimize sorduk. Neydi yaşamak istediğiniz bu hayatta? Keşke dedikleriniz neler? 67 değil de 17 ya da 27 olsaydınız ne yapardınız? Hepsini dinledik. En önemli olanın Aile olduğunu, bir nefes sıhhat gibi bir devletin olmadığını anlattılar. “Keşke demeyin” dediler. “Kulak asmayın” dediler. Ve daha bir sürü şey. Bir çoğu da gezmek istediğini ‘’ ama şimdi nerde dizler tutmuyor’’ dedi. Evden çıkmak istemiyoruz dediler. Aramızda uzun uzun tartıştık. Nasıl bir ömür yaşanmalıydı. Ne yapmalıydık. Ne için yaşayacaktık.

Önce şehir merkezinden ilçeye taşındık. Hepimiz okullarımıza yürüyerek gidiyorduk. Öğlen yemeklerinde bir arada evimizdeydik. Sonra aynı okula tayin olabildik. Gün içinde de sorular ve işlerden fırsat buluyorduk.  Bazı zamanlarda aksatsak bile düzenli spor yapmaya başladık. Hayatımızı yavaşlattık. Sosyal sorumluluklarımız için AKUT’ ta görevler aldık. Birilerine uzanan el olmak istedik. Deniz 2017 yılında doğunca çocuklarımızla kaliteli ve bol zaman geçirmek istedik.  Hep birlikte hem sağlıklı kalıp, hem gezip hem de bir arada olmak nasıl mümkündü? Araştırdık, düşündük ve bulduk. Çözüm çok basitti. Bisiklet.

2017 yılında 1 Eylül gecesi bisikletli aile olmaya karar verdik. 6 Eylül günü Zürih’e uçak biletlerimiz cebimizde idi. Bisikletlerimiz yoktu. İzciydik. Kamp yapmayı severdik ama tüm malzemelerimiz bisikletle taşınacak ebatta değildi. Biz mutlu ve Şen hayatın sırrını çözmüştük geri kalanlar teferruattı.

Logomuz ve Mottomuz olmalıydı.

“Kızlarımızla birlikte barış içinde tüm dünyayı sonsuza kadar gezmek için Hepşenler Hep Yolda “

dedik. Sizler de bizim yoldaşlarımız oldunuz. Hoş geldiniz.

Türkiye’de bisiklet kültürüne katkı olması için festivallere katılıyoruz. İlimizde bir festival organize eden ekipte yer alıyoruz. Okullarda seminerler veriyoruz. STK’larda söyleşiler yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz.

Takipte kalın ve beğendiklerinizi paylaşın. Paylaşın ki sıkıntılar hiç, mutluluk hep olsun.

.