Merhaba,

Bisiklet turlarımıza başlamadan önce sohbet ederken anılarımızı mutlaka biriktirip bir kitaba dönüştürme fikri oluştu. Gezgin olan herkesin yapmak istediği harika bir hayal. Fakat bir çok gezgin bunu başaramıyor. Çünkü 50-60km bisiklet sürüp, her öğünü kendin pişir ye yapıp, ara öğünleri bile atlamadan iki çocukla günün sonunda çadırı kurup şöyle uzandın mı? …

Ya gece tuvalete gitmek için uyandırılıyorsun, ya da sabah tuvalete gitmek için uyanıyorsun. 

Biz de bunu önceden düşünüp her gün bir 10dk sohbet şeklinde ses kaydı alalım sonradan yazarız dedik. Ama onu da bir kez yaptık. Devamını getiremedik. 2tb’a yakın fotoğraf ve video var diyerek ilerletmedik.

Şimdi podcast dediğimiz dijital ses kayıtları patladı gitti. Hatta kitaplar seslendiriliyor. Biz de o kayıt altına aldığımız, Zürih’te bir kilisenin bahçesinde çimenlere yayılmış mola vermişken yaptığımız sohbeti yayınlıyoruz. Hem bizler için güzel bir anı olacak, hem de görme engelli arkadaşlarımız için “gezcast” adını verdiğimiz bölümü oluşturmuş olacağız. Eğer beğenirseniz ailecek karar aldık bundan sonra her turun mutlaka bir vaktini bu işe ayırıp bir “gezcast” albümü oluşturacağız. Ne dersiniz?

    Related Posts

    NTV RADYO ( Bir Bisiklet Hikayesi)
    GEZCAST 1: ZÜRİH

    Leave a Reply