Selle Royal Respiro Özellikleri

Bir bisikletin en önemli parçası nedir? diye soracak olursanız. Kadro, elcik, lastik, fren…vs demeyeceğiz. En önemli konu kesinlikle sele konusu. Kısacası bu bir TOTO meselesi.

Arada sırada kullandığınız bir bisikletiniz varsa çok önemli bir konu değildir. Ama üzerinde günde ortalama 45 km bisiklet sürecekseniz ve bunu her gün yapacaksanız, akşam çadır kuracak, yemek yapacak, çocuklarla koşturup, kampta yetkililerle görüşecekseniz, kızarmış, alev alev yanan bir TOTO ile bunların mümkün olmadığı kesin. Ne yazık ki ilk hafta biz böyleydik. Yardımcı kuvvetler olarak merhemler imdadımıza yetişse de ertesi gün yine aynı durumdaydık. Arada ayakta bisiklet kullanarak çözüm üretsekte yüklü bisikletle bunun çok kolay olmadığını söylemek gerekir.

Tura çıkmadan önce okuyup araştırdığımız her makalede bize Brooks seleleri önerdiler. Ama hem deri olması sebebiyle bakımı bize göre zor hem de deri olmayanların fiyatı nedeniyle alamadık. Her ne kadar belli bir müddet sonra sizin TOTO nuzun şeklini alıyor deseler de sert olması da cabasıydı. Nitekim biz bisikletlerimiz üzerinde gelen orjinal selle royal selelerle yola çıktık ve bayaca zorluk yaşadık.

Bunun üzerine tekrar bir araştırma yaparak bisikletçiler için konfor reklamı ile kadınlar için ayrı erkekler için ayrı satılan jel sele kılıflarından aldık. 13.Gökova Bisiklet Festivalinde kullandık. Fakat hem sıcak havada daha çok terlettiği hem de sabit durmadığı için memnun kalmadık.

Jel Kılıflar

Tekrar bir araştırma içine girdik. Çünkü uzun yollarda rahat olmamız gerekti.En son Selle Royal Respiro serisinde karar kıldık. Biri kadın biri erkek jel dolgulu, önden havayı alıp orta kanallardan TOTO nuza vererek terlemeyi engelleyen, Air Ventilation System adındaki sistemiyle, adına layık nefesiyle, 60* eğimle kullanılan moderato modeline karar kıldık.

Ne mi oldu? Çok memnunuz. Çivril ve Akçakoca Bisiklet Festivalleri ile Bozcaada ve Gökçeada turlarımızda deneyimledik. Çok memnun kaldık.
45* atletik modeli ile 90* konfor modelleri de mevcut olan seleyi herkese tavsiye ederiz.
Herhangi bir sponsorluk durumu bulunmamaktadır. Bisikleti sevmek istiyorsanız TOTO önemli konu sonuçta. En önemli tavsiyemiz.

Herkese keyifli sürüşler

Selle Royal Respiro
Kadın / Erkek

  Related Posts

  EUROVELO15 EPİSODE 2
  EUROVELO15 EPİSODE 1
  GÖKÇEADA BİSİKLET TURU (3. Bölüm) Kuzulimanı-Aydıncık Plajı

  2 Responses

  Leave a Reply