En çok sorulan sorudur. Hatta Kandıra’da Devlet Erkanı’ndan bile duyduğumuz sorudur.

” Köpekler saldırırsa ne yapıyorsunuz? “

Fotoğrafta gördüğünüz gibi kaçan kovalanır. O yüzden köpek gördüğümüzde kaçmıyoruz. Yavaşlıyoruz, izliyoruz, önlem alıyoruz.
Böyle minnak ve ponçiklerse mıncıklıyoruz, oyun oynuyoruz. Biraz büyüklerse uyuyorlarsa usul usul geçiyoruz yanlarından. Bakıyoruz kuyruğunu sallaya sallaya geliyorsa seviyoruz sohbet ediyoruz. Peşimizden bize eşlik ediyor, yol arkadaşlığı yapıyorlar. Kendi alanında hırlıyorsa selam veriyoruz. Sadece geçtiğimizi, alanına girmeyeceğimizi söyleyip konuşuyoruz. Üzerimize doğru gelip tehditkar havlıyorsa yine amacımızı biraz daha sesli anlatıp usulca sürüyoruz. Yok arkadaş dinlemiyor ve hamle yapıyorsa iniyoruz bisikleti köpek ile aramıza alıp ondan daha çok bağırarak tırıs tırıs yürüyoruz.
En kötüsü bir kez başımıza geldi. ” Köpek bize gidin burdan diyor, bizde gidiyoruz. Tamam bağırma gidiyoruz arkadaş ” diyerek kızların korkmamasını sağlamaya çalışıyoruz. Ama dediğimiz gibi bir kez başımıza geldi.

En çok başımıza gelen köpek olayı kuyruk sallaya sallaya gelip bize yol arkadaşı olan dostlarımızdır. Çok severiz kendilerini.

Umarız ilişkimiz bu seviyede ilerler.

    Related Posts

    ÇOCUKLU HEYBELER

    1 Response

    Leave a Reply