Yol arkadaşı “Sonatin” ile çok uzun mesafeler katetti. Bayırlar tırmandı, rüzgarlara karşı koydu, eğlendi. Bir kaç sefer yuvarlandılar birlikte, kimi zaman taşıdığı da oldu bisikletini. Arkasında hepimizin iki aylık giyeceğini taşıdı tur boyunca. Özenle korumaya çalıştı onu. Ama artık yolculuklar biraz daha uzun ve zorluydu artık Duru’ya küçük de geliyordu.” Hepşenler Göllerde Suyun İzinde ”projemiz kapsamında yeni bisiklet arayışına girdik ama evimizin çevresindeki turlara Sonatin ile çıkacağım hem ilerde Deniz de kullanır deyip Ghost Lanao 24″ arkadaşından vazgeçmiyordu.

Yeni bisikletimiz bir tur bisikleti olmalıydı ama çocuklar için tur bisikleti üretilmiyor ne yazık ki. Sonuçta arz talep meselesi. Aileleriyle birlikte uzun turlara katılan çocukların sayısı arttıkça gelecekte üretilmeyecek demek değildi. Şimdilik dağ bisikletlerini ya da şehir bisikletlerini alıp çamurluk, bagaj taktırıp, dış lastik değiştirip uzun mesafe turlarına uygun hale getirmeye çalışıyor herkes.

Yollarımızın kesiştiği güzel insanlar ve yaptığımız tur ve projeler sonucunda görüşmelerimiz sonucunda Accell Bisiklet bize destek olma kararı aldı ve uzun bir süreç başladı.

Duru’nun beden ölçüleri gönderildi. Rengine üzerinde yazacaklara ve teknik detaylarına ait mail trafikleri yaşandı. Araya bir pandemi süreci girdi. Sonuç olarak Duru’nun yeni yol arkadaşı Carraro CRT World modeli Presto-Allegro’su turumuza yetişti.

Tekrar emeği geçen tüm bisiklet dostlarımıza üretimde emeği geçen çalışanlara teşekkür ederiz. Duru’nun kendine ait bir bisiklet sahibi olma ayrıcalığını tam 11 yaşını doldurduğu günlere denk gelmesi ayrıca heyecan verici.

Duru ilk olarak 3. yaş gününde bizden bisiklet istemişti. Çok şaşırmıştık. Üç tekerlekli bir bisiklet aldık. Denge bisikletinden bihaberdik. Ayrıca İzmit merkezde dar bir yokuşun başında trafiği yoğun bir caddeye bakan apartman dairesinde oturuyorduk. Kandıra’ya taşındığımız gibi kışın Duru’ya ilk bisikletini aldık. 6,5 yaşındaydı. İki saatte kullanmayı öğrendi. Ertesi gün birlikte bisiklet sürdük. 8 yaşındayken Sonatin ile tanıştı. Onunla ilk uzun turlarını yaptı. Ren Nehri, Bozcaada, Gökçeada, Akçakoca, Çivril,Bodrum-Gökova turlarımızda yoldaşlık yaptılar. Şimdi sıra Presto-Allegro ile yapacakları yollarda. Yarenlik edecekleri günleri iple çekiyorlar.

İlk tanışmalarını kayıt ettiğimiz videoda gözlerindeki ışıltıyı göreceksiniz. İyi seyirler…

  Related Posts

  GÖKÇEADA BİSİKLET TURU (3. Bölüm) Kuzulimanı-Aydıncık Plajı
  GÖKÇEADA BİSİKLET TURU 1. Bölüm (Dalyan – Güzelyalı)
  NTV RADYO ( Bir Bisiklet Hikayesi)

  2 Responses

  Leave a Reply