Bebekle gezilir mi?
Çocukla yola çıkılır mı?
“Biz avm’ye gidemiyoruz. Siz onca yolu nasıl gittiniz. Hem de bisikletle. Bi de çadır da mı kaldınız? Tanımadığınız insanların evinde de kaldınız.”

İki kızımızın da kırkı çıkmadan yollardaydık. Hatta hep savunuruz; evde çocukla vakit geçirmek daha zordur. Anne-Babanın iyi organize olması durumunda doğada, yolda, kampta daha kolay ve kaliteli zaman geçer.

Hatta bebekken gezmek daha kolaydır. Hele hele bebeğiniz anne sütü alıyorsa daha da kolay. Hem bağışıklığı yönünden hem de karnı doydu mu? ne yedirebilirim? diye endişe etmezsiniz. Ayrıca bebeğinizi emzirmek çok doğal bir durumdur. Yeni çıkan emzirme örtüleri ya da Deniz gibi hiç yanından ayırmadığı bir battaniye yardımıyla her yerde bebeğinizi emzirebilirsiniz. Tabi kendi su ve yemek alımlarınıza dikkat etmelisiniz.

Fotoğrafta Zürih’teki Zooloji Müzesinde arkamızda sucul kuşların eşliğinde süt içiyoruz. Ücretsiz olan müzede tüm canlılar tahnit yapılarak sergileniyor. Kulaklık aracılığıyla doğal ortamlarında kaydedilmiş seslerini de duyabiliyorsunuz. Ayrıca binlerce yıllık fosillerin de bulunduğu müzeye Zürih’te yarım gününüzü ayırmalısınız.

Yolculuk boyunca onlarca süt molalarımızdan bir kaç tanesi…

    Related Posts

    GÖKÇEADA BİSİKLET TURU 2. Bölüm ( Güzelyalı – Gökçeada )
    ÇOCUKLARLA MÜZE
    TIRNAKLAR ÖNEMLİ

    Leave a Reply