HEPŞENLER ÇİVRİL BİSİKLET FESTİVALİ

Her sene haziranın ikinci haftası Akdağ İzcilik ve Dağcılık Kulubü tarafından organize edilen Çivril Belediyesi’nin desteklediği festival 300 kişi katılımcılı ücretsiz bir bisikletçi buluşması. Çocukluğumuzdan beri tanıştığımız izci kardeşimiz Elif Aydoğan Akdağ’ın tavsiyesi ve dernek başkanı Erkan Atila’nın daveti üzerine katıldığımız festival bizim için unutulmaz anılarla dolu.
Akdağ’ı tırmanmak kadar inmenin de zorlu olduğu, yaylalarında bisiklet sürüp, sağanak yağmurunda ıslandığımız, dostlarımızla geçen harika bir hafta sonu turu oldu bize.
2020 yılında 12-14 Haziran’da 4. sü gerçekleşecek festival, Işıklı Gölü çevresi, Akdağ Tabiat Parkı ile şehir merkezini kapsayan rotalarıyla görülmeye değer. Çivril, 80 yaşında teyzelerimizin tarlaya bisikletle gittiği, bisikletin ulaşım aracı olduğu, ülkemizin nadir ilçelerinden. Ayrıca Işıklı Gölü’nün nilüfer çiçeği mevsiminde etrafında gezmek, ovada yetiştirilen meyvelerden yemek ömrü uzatır. Elma suyundan içmeden, cevizli incir reçeli almadan, haşhaş tarlalarında fotoğraf çektirmeden dönmeyin. Festivalin 4. sünde buluşmak üzere. İyi seyirler…

    Related Posts

    GÖKÇEADA BİSİKLET TURU (3. Bölüm) Kuzulimanı-Aydıncık Plajı
    GÖKÇEADA BİSİKLET TURU 1. Bölüm (Dalyan – Güzelyalı)
    PRESTO-ALLEGRO ile İLK BULUŞMA

    Leave a Reply